ceturtdiena, 2017. gada 12. oktobris

Ideja visiem vecumiem

Bērniem augot jāmeklē arvien jauni laika kopā pavadīšanas veidi. Puzlīti likt vairs neinteresē.. Uz spēļu laukumu iet - tur taču nekā nav! Burtiņus, cipariņus, krāsiņas sen apguvuši. Ko nu? Ir tomēr viena lieta, no kuras neizaug. Galda spēles. Piemeklējamas visām un jebkurām interesēm un vecumiem. Mēs gan ne tuvu neesam aktīvākie spēļu pazinēji, nedz spēlētāji, taču pēdējā laikā (pēdējos gados ;)) spēļu mājās saradies diezgan daudz un spēlētas tiek visnotaļ regulāri. Īpaši aktuālas spēles kļūst tumšajos vakaros un lietainajās dienās, kad svaigais gaiss tik ļoti vairs nevilina... Turklāt spēles ir gan izglītojošas, gan vienkārši izklaidējošas, un viens no otra bieži pat nav nodalāms. Šajā ierakstā padalīšos ar spēlēm, kuras esam spēlējuši un kuras patīk. 

*    *    *

* Vienas no pirmajām spēlēm, ko spēlēt kopā ar bērniem - atmiņas spēles, kur starp daudziem aizklātiem attēliem jāatrod 2 vienādi. Nenosaukšu nevienu konkrētu, jo variantu varētu būt bezgalīgi daudz. Veikalā pirktas vai pašu gatavotas, ar Vāģiem, Vinniju Pūku, vai burtiņiem un cipariņiem. Šīs nu tiešām var piemeklēt pilnīgi absolūti jebkurai gaumei un interesēm. Labākais, ka piemērotas visiem vecumiem. Arī man savā mammas vecumā tikpat aizraujoša kā 3gadniekam. 


* Vārniņu spēle  jeb īstajā nosaukumā "Orchard" - metot kauliņu, jānovāc visi auglīši dārzā, pirms to paspējusi izdarīt vārniņa. Veicina krāsu atpazīšanu/iemācīšanos, jo uz metamā kauliņa attēlota krāsa, taču jānovāc auglīši (kas ir tādā krāsā). Beigās var arī salīdzināt, kuram kas un cik groziņā savākts. Kuru auglīšu katram visvairāk? Kuru vismazāk? Kurš kopumā visvairāk salasījis? Utml. 

 

* Kad bērns iemācījies skaitīt līdz 6 vai ir ļoti tuvu tam, var sākt spēlēt spēles ar metamo kauliņu - gan tradicionālās Cirks un RičuRaču, gan jebkuras citas. Nostiprina skaitīšanas iemaņas un dod iespēju piedzīvot pirmos zaudējumus, kas ir diezgan nozīmīga pieredze.


* Kā nākamā mūsu mājās ienāca "Skaiti ar lācēniem". Ideāla spēle pirmajām iemaņām rēķināšanā. Jāsaskaita un jāatņem līdz 5, turklāt rezultāts jāparāda uzverot attiecīgu skaitu "odziņu" (koka pērlīšu) uz striķīša. Tātad ne vien skaitīšanas iemaņas tiek veicinātas, bet arī attīsta roku sīko motoriku. 


* Vēl viena spēle skaitīšanai līdz 5 - Halli Galli. Spēle uz ātrumu, veiklumu, vērīgumu. Var spēlēt vienkāršāk vai sarežģītāk - reaģējot tikai uz krāsām vai skaitot auglīšus. Līdz ar to var spēlēt gan mazāki, gan lielāki. Mūsmājās HalliGalli joprojām labprāt spēlē arī lielā māsa. Vienkārši priekam. :)Kad burtiņi un cipariņi "kabatā", var ķerties pie nopietnākām spēlēm. Šobrīd mūsu 9gadniecei aktuālākās spēles: Carcassonne un Saboteur. 

* Vispirms par Carcassonne. Šī ir no stratēģiskajām spēlēm - jābūvē pilsētas, jāapgūst lauku teritorijas, jāizvieto iedzīvotāji un fermeri. Spēlei pieejami dauuuudzi paplašinājumi, lai vienmēr būtu ko gribēt vēl. Par tādu spēli pat dzirdējusi nebiju, līdz meita pati sev to izvēlējās kā dāvanu dzimšanas dienā. Ar to sākās mūsu Carcassonne ēra. :D Sākumā spēlējām katru dienu un pa vairākām reizēm. Nu jau tik enerģiski vairs ne, tomēr ik pa laikam atgriežamies tieši pie Carcassonne. Spēlē iesaistās arī mazākie brāļi, jo viņiem patīk izvietot kauliņus. Tā veicina arī rēķināšanas prasmes jau lielākiem skaitļiem (piem., jāsarēķina, cik punktu būs kopā 35x3). Un laiku pa laikam uzspēlējam to kopā arī ar saviem pieaugušajiem draugiem. 

* Pēdējā laika aktuālākā spēle - Saboteur. Arī ar šo mūs iepazīstināja meita, kura bija to spēlējusi kādā pasākumā un tad noteikti gribēja tādu arī mājās. Spēles mērķis ir tikt pie zelta. Jābūvē alu labirinti, bet pa vidam viskautkas var gadīties. Nu jau esam spēlējuši dažādās kompānijās: mājās ar bērniem (vecumā 6 - 9 gadi); kopā ar draugu bērniem (6 bērni vecumā no 4 - 9); arī radu ballītē. Tur kopā sanācām 9 spēlētāji, gan bērni vecumā 6-9 gadi, gan viņu vecāki, neprecētie un precētie brālēni un māsīcas un arī omes (tātad raiba kompānija vecumā no 6 - 56 gadi). Jāsaka gan, ka šīs spēles īsto "garšu" sajust var tikai tādā lielākā kompānijā. Pirmās reizes trijatā spēlējot, pat nesapratu, kas tad tur ir tik foršs. Taču 9 cilvēku kompānijā pavisam cita aizrautība! 


Pie paši savas Saboteur spēles tikām, piedaloties Brain Games rīkotajā akcijā - spēļu testēšanā. Ik mēnesi tiek izvēlēta Mēneša spēle, uz kuras izmēģināšanu var pieteikties ikviens vienkārši aizpildot anketu. Tad tiek atsūtīta spēle, kas jāizspēlē un jāpastāsta par savu pieredzi Brain Games (atkal aizpildot anketu). Atsūtītā spēle, protams, paliek pie jums (vai šajā gadījumā - mums! :) ). Šķiet, ka pieteikšanās uz oktobra spēli jau beigusies, bet gan jau drīz varēs pieteikties uz novembra spēli. Vairāk informācijas noteikti atradīsiet Brain Games blogā. 

 * Visbeidzot, manuprāt, klasika - Uno. Spēlēju to savā bērnībā, spēlēju tagad ar bērniem. Savu aktualitāti spēle nezaudē! Viena no mūsu mašīnā līdzņemamajām spēlēm, jo neprasa īpašu līdzenu vietu, nedz ko citu. Var spēlēt vienmēr un visur. Vienīgi kastīte nu jau uz izjukšanas robežas.. :)


Protams, pat vismīļākās spēles ar laiku tomēr apnīk. Tāpēc ir labi, ka pasaulē ik gadus tiek laistas klajā arvien jaunas spēles! Padalieties: kuras ir jūsu iecienītās spēles? 


19 comments:

 1. driver talent pro procrack4pc I really enjoy reading your post about this Posting. This sort of clever work and coverage! Keep up the wonderful works guys, thanks for sharing

  AtbildētDzēst
 2. ashampoo-soundstage-pro-crackis a powerful program that allows you to experience live surround sound with standard headphones! It can be difficult to believe this program's amazing effect on amplifying sound without using any audio system
  freeprokeys

  AtbildētDzēst
 3. Such a nice and helpful piece of information. I’m so happy that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing. adobe-premiere pro cc crack
  AtbildētDzēst
 4. Thanks for the post. Very interesting post. This is my first-time visit here. I found so many interesting stuff in your blog. Keep posting.. k7totalsecurity-crack

  AtbildētDzēst
 5. Here's the softwares that you can use free. You guys just visit our site and get all the latest and older softwares Smadav Pro Crack Kindly click on here and visit our website and read more.
  Smadav Pro Crack
  Zoiper Crack Apk Free Download
  CloudMounter Crack
  Apple Keynote Crack
  Firefox Crack Free

  AtbildētDzēst
 6. Thanks for sharing such great information, I highly appreciate your hard-working skills which are quite beneficial for me. Movavi Video Converter Crack

  AtbildētDzēst
 7. Such great and nice information about software. This site gonna help me a lot in finding and using much software. Kindly make this like of content and update us. Thanks for sharing us Sonarworks Reference 4 Crack Mac Kindly click on here and visit our website and read more.

  AtbildētDzēst
 8. MATLAB Crack
  ProCrackerz
  This software is very helpful for as, thanks for sharing.

  AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...