trešdiena, 2021. gada 13. janvāris

Ainsley Arment

"The Call of the Wild and Free: 

Reclaiming Wonder in Your Child's Education"

Ļoti iedrošinoša un iedvesmojoša vēsts katram, kas domā par mājmācību, tomēr vēl šaubās. Grāmatas autore Ainsley Arment kopā ar vīru audzina un mājskolo savus piecus bērnus, kā arī ir Wild + Free dibinātāja un vadītāja. Wild + Free ir mājmācības vecāku apvienība, kas pārveido un rada jaunu izpratni par to, kas ir, ko nozīmē un kā izpaužas mājmācība. (Taču šis oficiālais apraksts, manuprāt, izklausās sausi un garlaicīgi. Patiesībā viņi neko necenšas pārveidot. Tie ir līdzīgi domājoši parasti cilvēki, kas dara savu darāmo. Viņiem vienkārši sanāk iedvesmot un mainīt. :)) Turpināt lasīt..
Grāmatā apskatīti (un atspēkoti) biežāk sastopamie mīti par mājmācību. Piemēram, vai mamma ir pietiekami gudra (= gudrāka par skolotājiem), lai varētu mācīt pati savus bērnus? Vai mājskoloti bērni varēs iestāties augstskolā? Un kā tad ar socializāciju?? 

Tāpat arī apskatītas liela daļa no šobrīd esošajām mācību pieejamām jeb metodēm - Montessori, Valdorfs, Šarlote Meisone, Klasiskā izglītība, unschoolings u.c., kas var palīdzēt atrast/saprast sev tīkamāko un piemērotāko. 

Taču kopumā grāmata ir daudz vairāk par šo "sauso" informācijas apkopojumu. Tā pilna ar reāliem pieredzes stāstiem un ļoti dzīvām idejām un galvenais - brīvību. Nesekot akli nekam, rīkoties un būt un mācīties, kas katram interesē. Novērtēt tieši tās spējas un talantus, kas katram doti. 

Arī jau vairāk un mazāk pieredzējušiem mājmācītājiem šī grāmata ir vērtīga lasāmviela. Gan kā iedvesmas avots jaunām idejām un pieredzēm, gan kā apstiprinājums tam, ko jau novērojuši/nojautuši, bet citur nebija līdz šim sastapuši.

Mans personīgais atklājums/ieguvums - doma par sīkajām detaļām (loose parts). Ne tikai akmentiņi, kociņi, gliemežvāki, klucīši un pērlītes, bet arī vārdi un mūzikas fragmenti var kalpot par loose parts, ar ko darboties, likt kopā un radīt ko jaunu. Tad nu.. varbūt arī grāmatas, ko lasām ir tādas sava veida loose parts, caur kurām likt kopā jaunu - savu - bildi? 
6 komentāri:

 1. Hei puiši, es gribētu pateikt lielu paldies LAPO MICRO FINANCE, kas man iedeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai. Es esmu tik priecīgs šodien tikties ar LAPO, sazinieties ar viņu pa Whatsapp +447868753778 vai e-pastu, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums: lapofunding960@gmail.com

  AtbildētDzēst
 2. Sveiki visiem, lūdzu, es vēlos, lai jūs visi pievienotos man, sakiet lielu paldies Markam Viljamsam, kurš man aizdeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums, lūdzu, rakstiet pa e-pastu: Markwilliamstrustfirm@gmail.com

  AtbildētDzēst
 3. Sveiki visiem, esmu zaudējis naudu tik daudzām kompānijām, kuras ir uzdevušās par īstiem aizdevējiem, bet visas manas pūles ir bijušas veltas, esmu zaudējis vairāk nekā 35 000 eiro viltus aizdevējiem, kuri apgalvo, ka viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar īsto aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņa aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, bez bailēm sazināties ar viņiem pa e-pastu: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

  AtbildētDzēst
 4. NEKAS NAV TĀLĀK KĀ IZMĒĢINĀT ŠAI AIZDEVUMA AĢENTŪRAI KĀ ES.

  Mans vārds ir es esmu Hussains, esmu no Saūda Arābijas. šobrīd dzīvo Turcijā. Patiešām, Dievs nekad nepieviļ, un es esmu dzīvs liecinieks tiem, kas kādu laiku guvuši labumu no šīs aizdevumu aģentūras. Šī liecība notika pirms dažiem mēnešiem, bet es to atkal publicēju kā norādījumu finansiāli noslogotajiem. man bija ļoti vajadzīga nauda finansiālā stresa dēļ, un tas lika man meklēt lietas par akreditētiem tiešsaistes aizdevumu aizdevējiem, tāpēc es atklāju dažas lieliskas liecības un faktus par Elija kungu, kas sniedza vairāk informācijas par to, kā Elija kungs ir bijis liela palīdzība citiem daudziem cilvēkiem, kuriem kādreiz bija ļoti nepieciešama finansiāla palīdzība. mani joprojām mulsina tas, ka tiešsaistes aizdevuma aizdevējs mani izkrāpa USD 5000 dolāru pēc visiem viņa solījumiem piešķirt man aizdevumu, un tāpēc man bija jāmaksā arvien vairāk, lai tikai saņemtu aizdevuma līdzekļus, un tāpēc es esmu kļuvis šoreiz vēl uzmanīgāka saņemot šo personīgo aizdevumu, jo man vajadzēja turpināt mācības par katru cenu, saņemot aizdevumu no jebkura likumīga un akreditēta tiešsaistes aizdevēja, jo mans tētis bija ļoti slims un mana mamma bija finansiāli neizdevusies mana tēva medicīnisko izdevumu dēļ. un manu brāļu un māsu izglītības izdevumu dēļ es nolēmu pieteikties šai aizdevumu aģentūrai ar aizdevuma summu USD 50 000,00 USD, jo man bija ļoti vajadzīgs aizdevums, bet Dievs bija manā pusē, un es saņēmu šo aizdevumu. naudu 50 000.00 dolāru apmērā ātri un tūlīt pēc 96 stundām pēc mana aizdevuma pieteikuma iesniegšanas, un tāpēc es vēlos ieteikt šo aizdevuma padomi ikvienam šajā forumā, kuram arī ir ļoti nepieciešams aizdevums, tāpat kā es biju pirms dažiem mēnešiem un tur e-pasta adrese ir h Ja vēlaties arī aizdevumu: (loancreditinstitutions00@gmail.com) Whatsapp: (+393512114999)

  AtbildētDzēst
 5. vai jums ir nepieciešams aizdevums? individuālais aizdevums? Uzņēmējdarbības aizdevumi; Hipotekārais kredīts? Lauksaimniecība un projektu finansējums? Piedāvājam visu veidu aizdevumus ar procentu likmi 2%! Sazināties pa e-pastu: richardcosmos5@gmail.com

  AtbildētDzēst
 6. Sveiki,

  Mēs esam sertificēti, lai piedāvātu šādus aizdevumu veidus vai jebkāda veida finansējumu: Personīgais aizdevums? Uzņēmējdarbības aizdevumi? Kredīts parādu konsolidācijai? Atjaunot savu māju? Investīciju kredīts? Pieejamie kredīti? Aizdevumi privātpersonām? Komerciālie kredīti? Apvienotais kredīts? Konsolidācijas aizdevumi? Ja jūs interesē, lūdzu, sazinieties ar mums: (dakany.endre@gmail.com)

  Steidzami aizdevuma piedāvājums.

  AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...