trešdiena, 2021. gada 13. janvāris

Ainsley Arment

"The Call of the Wild and Free: 

Reclaiming Wonder in Your Child's Education"

Ļoti iedrošinoša un iedvesmojoša vēsts katram, kas domā par mājmācību, tomēr vēl šaubās. Grāmatas autore Ainsley Arment kopā ar vīru audzina un mājskolo savus piecus bērnus, kā arī ir Wild + Free dibinātāja un vadītāja. Wild + Free ir mājmācības vecāku apvienība, kas pārveido un rada jaunu izpratni par to, kas ir, ko nozīmē un kā izpaužas mājmācība. (Taču šis oficiālais apraksts, manuprāt, izklausās sausi un garlaicīgi. Patiesībā viņi neko necenšas pārveidot. Tie ir līdzīgi domājoši parasti cilvēki, kas dara savu darāmo. Viņiem vienkārši sanāk iedvesmot un mainīt. :)) Turpināt lasīt..
Grāmatā apskatīti (un atspēkoti) biežāk sastopamie mīti par mājmācību. Piemēram, vai mamma ir pietiekami gudra (= gudrāka par skolotājiem), lai varētu mācīt pati savus bērnus? Vai mājskoloti bērni varēs iestāties augstskolā? Un kā tad ar socializāciju?? 

Tāpat arī apskatītas liela daļa no šobrīd esošajām mācību pieejamām jeb metodēm - Montessori, Valdorfs, Šarlote Meisone, Klasiskā izglītība, unschoolings u.c., kas var palīdzēt atrast/saprast sev tīkamāko un piemērotāko. 

Taču kopumā grāmata ir daudz vairāk par šo "sauso" informācijas apkopojumu. Tā pilna ar reāliem pieredzes stāstiem un ļoti dzīvām idejām un galvenais - brīvību. Nesekot akli nekam, rīkoties un būt un mācīties, kas katram interesē. Novērtēt tieši tās spējas un talantus, kas katram doti. 

Arī jau vairāk un mazāk pieredzējušiem mājmācītājiem šī grāmata ir vērtīga lasāmviela. Gan kā iedvesmas avots jaunām idejām un pieredzēm, gan kā apstiprinājums tam, ko jau novērojuši/nojautuši, bet citur nebija līdz šim sastapuši.

Mans personīgais atklājums/ieguvums - doma par sīkajām detaļām (loose parts). Ne tikai akmentiņi, kociņi, gliemežvāki, klucīši un pērlītes, bet arī vārdi un mūzikas fragmenti var kalpot par loose parts, ar ko darboties, likt kopā un radīt ko jaunu. Tad nu.. varbūt arī grāmatas, ko lasām ir tādas sava veida loose parts, caur kurām likt kopā jaunu - savu - bildi? 
1 komentārs:

  1. Hei puiši, es gribētu pateikt lielu paldies LAPO MICRO FINANCE, kas man iedeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai. Es esmu tik priecīgs šodien tikties ar LAPO, sazinieties ar viņu pa Whatsapp +447868753778 vai e-pastu, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums: lapofunding960@gmail.com

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...