otrdiena, 2015. gada 17. februāris

Pirmie vingrinājumi rakstīšanā

Katram reiz jāmācās rakstīt. Sākt var agrāk, sākt var vēlāk, bet tas brīdis noteikti pienāk. Mazajam K pienācis tagad. Kamēr lielais brālis smiltīs velk burtiņus, mazais - iemēģina ko vienkāršāku. 

Principā šis vingrinājums sagatavo roku rakstīšanai. Īsta rakstīšana jau vēl nenotiek. Varētu pat teikt - notiek TIKAI spēlēšanās ar smiltiņām. :) Tomēr doma ir mēģināt atkārtot smiltīs to pašu, kas uzzīmēts priekšā uz kartiņas. Dažreiz sanāk, citreiz... kaut kas cits sanāk! :) Visbiežāk smiltis tiek izbārstītas pa visu istabu. Un tad ir iespēja patrenēties slaucīšanā. 

Lai dotu iespēju šādi padarboties, nekas daudz nav nepieciešams. Kartiņas sagatavoju vienkārši ar brīvu roku uzvelkot dažādas taisnas un liektas līnijas uz kartona loksnītēm (nav pat nepieciešams īpaši pirkt, ļoti labi der, piemēram, kartons no zeķbikšu paciņām vai zīmēšanas papīra bloku vāki).
Smilts vietā var izmantot arī mannu vai sāli, vai ... jebkuru citu līdzīgas struktūras materiālu.
Lai gan mums ir īpaša kastīte tieši šādam vingrinājumam, tikpat labi var izmantot kādu paplāti vai pannu ar augstām malām. Un tad vēl atcerieties pa rokai turēt slotiņu un šaufeli. ;)
Vairāk par smilšu paplātes iespējām un vingrinājumiem varat izlasīt Evelīnas rakstā: "Mannā putraimi un rakstīt prasme"


P.S. Kastīti mums uztaisīja tētis (ne mans, bet manu bērnu :) ). Ļoti patīk, ka tajā paredzēta vieta, kur atstutēt kartiņu ar paraugu. Ērti. 
Paldies par Jūsu komentāriem!2 komentāri:

 1. Ļoti laba ideja mazākajiem rakstītājiem. Vai jūs izmantojat jūras smiltis?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies, Maija!
   Šīs konkrētās gan nav jūras smiltis. Šinšillām paredzētas smiltiņas, nopirktas zoo preču veikalā. Bet iepriekš esam arī jūras smiltīs rakstījuši. :)

   Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...