otrdiena, 2013. gada 31. decembris

1.pirmā sniega ballīte

Kā solīts - otrs stāsts par dzimšanas dienas ballīti vēl šajā gadā. Šoreiz - Pirmā sniega ballīte viengadniekam!Mūsu jaunākais dēls nupat nosvinēja savu pirmo dzimšanas dienu. Par godu šim notikumam - Pirmā sniega ballīte! Nelāgā kārtā tieši vajadzīgajā dienā pirmais/pēdējais sniegs jau bija nokusis. Ballītei gan tas nespēja traucēt. 


Ielūgums
Arī šis ielūgums (līdzīgi kā uz ballīti "Lauku sētā") tika nosūtīts tikai elektroniski. Tomēr tas BIJA. :) 
Dekorācijas
Pie sienām joprojām superīgie Tiger karodziņi. Klāt nākušas dažas sniegpārsliņas un "1" (esmu lepna par sevi, ka uztaisīju :), līdz šim domāju, ka tādus jāpērk veikalā! :D).

Izklaides
Kopumā ieplānoti bija desmit uzdevumi. Katrs uzdevums uzrakstīts uz lapiņas, iesprausts knaģītī, knaģis ar līmmasu piestiprināts pie sienas. Uz lapiņām sarakstīju uzdevumus:

1. Izgriezīsim sniegpārsliņas.
2. Vai no jums sanāk sniegpārsliņa?
3. Mazas vieglas pārsliņas...
4. Sniega sports
5. Kur otra pusīte?
6. Dejo pārsliņas
7. Sniedziņš krīt, sniedziņš krīt...
8. Kā garšo sniega bumba?
9. Folijas pārsliņas
10. Atrodi pāri mazajai pārsliņai!


Lai noteiktu, kuram uzdevumam kārta, jāgriež sniegpārsliņu rats (improvizācija par tēmu - papīra lapa ar spraudīti piestiprināta korķa paliktnim, uz spraudītes uzvērta papīra saspraude).

Patiesībā te vienu uzdevumu esmu sadalījusi un pielāgojusi savām vajadzībām. Oriģināli paredzēts skaitīt sniegpārsliņas katrā sadaļā un piespraust knaģi ar attiecīgo skaitli (tie paši uzdevumu piestiprināšanai pie sienas izmantotie knaģi). Materiālu izdrukai varat atrast Frau Liebe blogā. 

Ballītē griezām saspraudi, skaitījām sniegpārsliņas un tad meklējām īsto uzdevumu! 

1. Griežam sniegpārsliņas - pavisam parastas pārsliņas, katrs pēc savas gaumes un patikas. Vienīgi papīru izmantojām caurspīdīgo. 

 
2. Vai no jums sanāk sniegpārsliņa? - Lai gan nav divu vienādu sniegpārsliņu, tām visām ir kaut kas kopīgs. 6 stariņi. Pilnīgi visām sniegpārsliņām ir 6 stariņi. Tā kā ballītē bija tieši 6 gana lieli bērni, šķita, ka vajadzētu sanākt arī sniegpārsliņai.. Tā gluži nenotika. Bet varbūt jums sanāk? ;) (Doma šāda - bērni noguļas zemē, aplītī, kājas visiem uz apļa vidu, galvas uz ārpusi, rokas var sadot vai nesadot, vai izmēģināt abus variantus!)


3., 6., 7. Trīs skaitāmpanti par sniegpārsliņu tēmu. Bija doma iemācīties mazos dzejolīšus (dzejolīši no Baibas Brices grāmatas "Pirkstiņu rotaļas", ko mums laipni aizdeva Evelīna.), rādot arī kustības. Sniega attēlošanai izmantojām lielu čaukstošas plēves gabalu, uz kura sabērtas nupat izgrieztās sniegpārsliņas. 


Realitātē izrādījās, ka bērniem pietiek ar "sniegu". Sākotnējā doma bija katram turēt lielo plēvi aiz malas un kopīgi to kustināt/šūpināt/čaukstināt. Drīz vien mammas turēja plēves gabalu katra aiz sava gala un kustināja/šūpināja, attēlojot vieglu sniedziņu, krusu, sniegputeni un vēju. (Viena krāsotāju plēve ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai 7 bērnus vecumā no 1 līdz 5,5 gadiem vismaz uz 15 minūtēm darītu absolūti aizrāvušos un laimīgus! ;) ). 

4. Sniega sports - pārrunājām un attēlojām dažādus sniega sporta veidus, piemēram, bobslejs, kamaniņbraukšana, slēpošanas, slidošana. Tad arī ar sniegu saistītas fiziskas aktivitātes, kas varbūt gluži nav sports - pikošanās, sniegavīru velšana, iedomātas eglītes mežā dekorēšana. Eglītē iededzām arī svecītes (taisījām "svecītes", kājas paceļot gaisā). Un vēlām milzīgās sniega bumbas - metot kūleņus. ;)5. Kur otra pusīte? - Jau iepriekš bija sagatavotas bildītes ar sniegpārsliņām, kas pārgrieztas uz pusēm (uzdevums no mūsu pirmā Adventa kalendāra 2011). Viena pusīte no katras pārsliņas pielipināta kaut kur pie sienas, plaukta vai tamlīdzīgi. Katrs bērns izvilka vienu pusīti, meklēja otru ("paslēpto"). 
8. Kā garšo sniega bumba? - vispirms pārrunājām, kā gan varētu garšot sniega bumba? Kāds teica - salda kā cukurs. Cits teica - auksti. Vēl kāds teica - kūst. Galu galā ar aizvērtām acīm bērni nogaršoja "sniega bumbas" - dzērvenes pūdercukurā! :) Un izrādījās - tiešām auksta, salda un kūst. 


9. Folijas sniegpārsliņas - attiecīgās dienas uzdevums no mūsu Adventa kalendāra 2013, no folijas veidojām sniegpārsliņas. 

10. Atrodi pāri mazajai pārsliņai - vēl viens uzdevums "no pagātnes" (cik labi, ka uzdevumus, kas gatavoti vecākajam bērnam, pēc laika var atkal piedāvāt jaunākajiem! Par šo jau reiz rakstīju - Sniegpārsliņu pāru meklēšana ;) ). Vienas un tās pašas sniegpārsliņas attēls izdrukāts liels un pavisam pavisam maziņš. Caur palielināmo stiklu aplūkojot mazo bildīti jāatrod tai atbilstošā lielā. 


*    *    *

Kad nu viss uzrakstīts, pašai šķiet neticami, bet visi uzdevumi tika paveikti kādas 1,5 stundas laikā. Tieši laikā, lai paspētu vēl ieturēties un sagatavoties mūzikas nodarbībai, kas sekoja. 


Ar šo arī noslēdzu 2013. gadu un vēlu jums jautri sagaidīt 2014. Tiekamies! 


P.S. Kā jau pamanījāt - blogā notikušas pārmaiņas. Varu pačukstēt priekšā - tas ir tikai sākums! Lai priecīgi!Paldies par jūsu komentāriem!2 komentāri:

  1. Vau, tā gan bijusi jautra ballīte! Un tik daudz paspēts! Malači! Urrā viengadniekam un vecākiem!:)

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...