sestdiena, 2012. gada 31. marts

Nedēļas burts - Ž

Beidzot ir laiks pieķerties sen iecerētajam burtiņam "Ž". Šoreiz mazliet citādāk kā parasti.


Savu smuko burtu "Ž" gan taisījām. Kā parasti. (Tikko pamanīju, ka mazos "biedrīšus" neesam uzlīmējušas! Re kā.)


Bet skaņu maisiņš pavisam citāds! Tā kā nevarēju atrast mazas lietiņas, kas sāktos ar šo burtu, šoreiz Skaņu maisiņa posms kļuva par veselu pasākumu. 


Lielā, lielā maisā ieliku:
  • žaketi;
  • žurku;
  • žirafi;
  • un žurnālu.
Maisu atstāju labi redzamā, tomēr nepieejamā vietā. Tā nu radās intriga - kas tur iekšā???
Parunājām, kā katrs priekšmets skan, ar kādu skaņu sākas. Un tad cēlu priekšā smilšpapīra "Ž". Lai iepazītos tuvāk. Mēģinājām arī katru vārdu uzrakstīt ar kustīgo alfabētu.Taustāmākai pieredzei A meklēja žirafi želejā.


Un neatrada. :) Jo mamma nebija to tur ielikusi... Toties viskautko citu atrada. :)


Un pretēji manis gaidītajam, šī nekļuva par aizraujošu nodarbi. Tikko izņemta no ledusskapja želeja bija stindzinoši auksta, savukārt kādu laiku atstāta istabas temperatūrā - strauji kusa. Tomēr savu tiešo mērķi gan jau sasniedza. (Katrā ziņā citai mazai meitenītei ļoti patika Želantīna izrakumi.) Un lai nebūtu par kārdinājumu vien (jo smaržoja TIIIK labi!) apēdām veselu paciņu želejkonfekšu.

Neoficiāli par nedēļas tēmu kļuva žirafe. Šeit redzama viena, kura bija pazaudējusi plankumiņus. A šo kļūmi novērsa viens divi (ar guaškrāsu un apaļu dzēšgumiju, kas zīmulim galā)!


Dažus sugas pārstāvjus vajadzēja nomērīt. Kā gan? Ar lego klucīšiem. 
Novērojumi arī jāpieraksta. Ar to gan man nācās palīdzēt. Bet skaitīšana veicās lieliski! (Izprintēju vienu un to pašu žirafes attēlu uz oranža papīra dažādos izmēros. Uzdevums tātad bija saveidot tikpat garu klucīšu stieni kā žirafe un tad saskaitīt, cik gara tā ir. Ideja aizgūta no The Princess and The Tot).

Kad mērījumi pabeigti, uztaisījām arī pašas savas žirafes. Mammu un bērniņu, protams. 


Uz tikšanos nākamreiz!
Paldies par jūsu komentāriem!Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...