svētdiena, 2014. gada 23. februāris

Sajūtu baloniņi

Šodienas uzdevums - pēc taustes atpazīt, kas paslēpts balonā!Dažādu krāsu balonos iepildītas atšķirīgas vielas. Tādas pašas vielas iebērtas mazās burciņās. Aptaustot balonu, jāmēģina saprast, kas iekšā paslēpts, un sapārot ar burciņu. 


Lai gan tagad rakstot  pašai sāk šķist baiiiiigi sarežģīti, 3gadnieks ar uzdevumu gluži mierīgi tiek galā - pārīšus atrod uzreiz, par kādām vielām tomēr vēl nezina, kas tas ir. Savukārt, 5gadnieks pat neredzot (tikai aptaustot) uzreiz var pateikt, kas iekšā. 

Kad visi pārīši izveidoti, ērti pārbaudīt pareizību - uz burciņu apakšām uzlīmēti baloniem atbilstošu krāsu aplīši. 


Par balonu piepildīšanu. Ir vienkāršāk nekā varētu domāt. Izmantojot parastu piltuvi "iet kā smērēts". Vismaz manis izvēlētās lietas.

Visas gan nepaguvu nobildēt, bet balonos iepildījām: kukurūzu (popkorna graudus), lēcas, pupiņas, zirņus, cukuru un mannu. Uzdevumu varētu papildināt ar kartītēm, kur katra viela attēlota vai arī lietot tikai kartītes, līdzīgi kā ŠEIT. Manuprāt, burciņu īpašais pluss ir tas, ka var atvērt, pataustīt un atkal aizvērt, ja  nepieciešams. Tad nu - ej sajūti! Paldies par jūsu komentāriem!
4 komentāri:

 1. Ļoti jauka ideja! Mēs noteikti pamēģināsim. Paldies!

  AtbildētDzēst
 2. Super ideja, tik kur tik superīgas burciņas var dabūt??

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Burciņas no superīgā Tiger veikala. :) Iepakojumā bija, šķiet, 10 gabali, pilnas ar mazām mazītiņām stikla pērlītēm. Tagad jāizdomā, ko ar tām pērlītēm iesākt! :)

   Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...