trešdiena, 2014. gada 19. novembris

Pašu gatavots Adventa kalendārs

Nu, kad novembra svētki aizvadīti, gan lielākas, gan mazākas dzimšanas dienas nosvinētas un svecītes par piemiņu kritušajiem aizdegtas, beidzot pavisam oficiāli varu nodoties tam, ko patiesībā daru jau vismaz mēnesi - gaidīt Ziemassvētkus! 

Piparkūkas, mandarīni un Ziemassvētku tēja.. Atliek vien pirmajam sniedziņam uzsnigt, lai aina būtu pilnīga. Un tā kā novembris jau gandrīz galā, noteikti pēdējais laiks Adventa kalendāra gatavošanai! Vai jūsējais jau gatavs? Ja ne, tad lai šis noder iedvesmai!Šo skaisto kalendāru pagatavojuši Jolanta un Reinis savu bērnu priekam. Kad ieraudzīju pirmo reiz - nodomāju: Wow! Cik skaisti! Kā gribētos ar to padalīties arī ar jums, bloga lasītāji! Un, lūk! - jau šodien priecājos sveikt Jolantu Krūmiņu dienās. Turpinājumā viņas stāsts par Adventa laiku un kā pagatavot šādu kalendāru. 


*   *   *   

Mūsu mājās ar svētkiem allaž gadās viena un tā pati ķibele – nenāk, nenāk, nenāk un tad pēkšņi jau ir klāt. Tā atgadījās arī pagājušogad ar Adventu – attapāmies, ka ir jau 30. novembris. Kur Adventa kalendārs? Nav! Sākumā ķērāmies pie vieglākā risinājuma, proti, veikaliem. Izrādījās, ka tik viegli nemaz nav. Kalendāri bija, taču lielākoties nesmuki un/vai pārāk komerciāli – sārtvaidži santaklausi (par Ziemassvētku vecīšiem tos pat negribas saukt), Hello Kitty un tamlīdzīgi. Divus nopirkām, taču, kad mājās aplūkojām tuvāk, sapratām, ka galīgi negribas uz tiem visu mēnesi skatīties. Tā nu Reinis izdomāja kalendāru gatavot pats. Nepieciešamie materiāli mājās bija, pēc šokolādēm es aizskrēju, un pret rītu kalendārs bija gatavs. Un tā Ziemassvētkus varējām gaidīt ar prieku. 


Mēs izmantojām: 
 • putukartonu, melnu (no Baltijas Papīra) 
 • kartonu 
 • baltu papīru
 • notāra diegu
 • krāsas 

Darba gaita ir aptuveni šāda: 

1. No kartona izgatavo 24 kastītes (vienu lielāku, lai pēdējā dienā var maķenīt vairāk šokolādes ielikt). Izgriež pamatni un maliņas, un maliņas ar skoču pielīmē pamatnei. Kastīšu gatavošana aizņem visvairāk laika. Ja iespējams, es ieteiktu nopirkt jau gatavas. 2. Sagatavo kalendāra priekšpusi. Mēs putukartonu daļēji aplīmējām ar baltu papīru, uz kura uzzīmējām Ziemassvētku ainu (tādējādi bērns katru dienu to aplūkoja, uzdeva jautājumus un mums bija iespēja ieinteresētam klausītājam pastāstīt, kas ir Ziemassvētki). Ja zīmēšana nav stiprā puse, tad var, piemēram, atrast piemērotus attēlus, ornamentus utt. internetā, izdrukāt un izmantot tos. 3. Iezīmē vietas lodziņiem – kalendāra aizmugurē ar zīmuli apvelk kastītes, ar papīra nazi izgriež lodziņu (ne tieši pa līnijām, jo tur tiks līmēta kastīte). Tur, kur paredzēta lodziņa vērtne, iegriež tikai mazliet, lai papīrs priekšpusē paliek neskarts. 4. Katrā lodziņā ar īlenu izdur mazu caurumiņu, caur kuru izvelk diega cilpu (mezgls paliek iekšpusē). Var izmantot arī lentītes vai ko citu. 

5. Kastītes ar karstās līmes pistoli pielīmē pie putukartona (ar dibeniem uz augšu) kreisās puses. 

6. Pie putukartona ar līmes pistoli pielīmē tāda paša materiāla malas – lai tās aizsedz kastītes un var smuki uztupināt uz nagliņām sienā. 

7. Uz lodziņiem saraksta ciparus. Nelikām pēc kārtas, lai bērnam ir meklēšanas prieks un svarīgākie datumi atrodas vidū. 

Šogad šo pašu kalendāru izmantosim otrreiz. Par laimi, kastītes ir gana lielas, lai tajās varētu ielikt kārumiņu arī tam bērnam, kuram pirms gada vēl našķoties neļāva. Nākamgad gan laikam būs jātaisa jauns, jo lodziņu vērtnes būs pagalam nolietojušās.
*   *   * 

Vienkāršāk nekā izskatās, vai ne? :) Jau drīzumā padalīšos arī ar mūsu šā gada plānotajām Adventa kalendāra aktivitātēm. Tikmēr varat ieskatīties iepriekšējo gadu kalendāros. Varbūt kas noder! ;) Un noteikti padalieties arī ar savām idejām šeit pat komentāros! Lai vairojas prieks.


Paldies par Jūsu komentāriem!

3 komentāri:

 1. Paldies par atgādinājumu! Mēs arī gatavojamies kā katru gadu darināt paši savu kalendāru, vēl tikai nav skaidrības ne par formu, ne vietu, kur izvietot. Patiesībā, tieši vieta laikam šogad noteiks formu!:)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Lai izdodas atrast īsto formu, Inese! Mēs arī esam vēl meklējumos... ;)

   Dzēst
 2. Pašu gatavots Adventa kalendārs ģimenē ienes īstu brīnumu.
  Paldies par ideju! Jāsāk gatavoties, jo Decembis nav aiz kalniem.

  AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...