trešdiena, 2016. gada 30. novembris

Te pelīte miltiņus mala...

Pavasarī rakstīju par "Ucināmo pantu" grāmatām - latviešu mākslinieces Iritas Tīlanes - Pakalniņas ilustrētām cietā kartona bilžu grāmatām latviešu valodā, kuru izdošanai un nonākšanai veikalu plauktos bija nepieciešams atbalsts. 


Lūk, arī rezultāts! Grāmatas kopš septembra vidus pieejamas apskatei un iegādei teju visās grāmatnīcās. Biedrība "DROŠI un KOŠI" saviem atbalstītājiem jau pateikušies, ticu, ka starp tiem bijāt arī jūs. Paldies, katram, kas savu roku (vai eiro) pie lielā darba pielicis! 

Pirmās trīs grāmatas: "Cepu, cepu, kukuļus", "Sik, sik, sik, sik, kundziņš jāja" un "Te pelīte miltiņus mala" izdevušās tiešām košas un jaukas. Mīlīgas ilustrācijas, ērts formāts, lai turētu gan mazas rokas pašas, gan lielas rokas, kādu mazu klēpī turot. Man pašai ļoti ērti sķiet tas, ka grāmatās katrā lapā tikai viena ucināmā panta rindiņa lielākiem burtiem ierakstīta un mazākiem burtiem pierakstīts, kādas kustības darīt, rindiņu sakot. Kāpēc? Jo visi gudri skolotāji* raksta, ka skaitāmpanti ir būtiski svarīgi bērna attīstībai - gan valodas attīstībai, gan sīkajai motorikai (ar rociņām darbojoties, pirkstiņus kustinot), gan atmiņas trenēšanai, gan vienkārši kopābūšanai ar mammu, tēti, omi vai vēl kādu mīļu cilvēku, kā vissvarīgāko šai sarakstā varētu pieminēt to, ka bērniem patīk! Skaitāmpanti pieejami gan grāmatās izdoti, gan arī interneta resursos atrodami. Taču mana problēma vienmēr bijusi tā, ka... vispirms pašai tie panti ar visām kustībām jāiemācās no galvas, tātad tas prasa kaut kādu iepriekšēju sagatavošanos. Un tam laika visbiežāk nav. Tad nu Ucināmie panti ir, manuprāt, lielisks risinājums - tik ņem grāmatu un lasi! ;)


Tieši šobrīd (vēl vienu nedēļu, līdz 7.decembrim) sevišķi izdevīgs Ucināmo pantu piedāvājums iekš Pērkam kopā!* Neatsaucos konkrēti ne uz vienu autoru, taču grāmatas par pedagoģiju lasot, šo palaist garām nav iespējams. Te varat palasīt Evelīnas rakstīto "Rotaļas ar pirkstiņiem".

* Grāmatas lasām sadarbībā ar biedrību "DROŠI un KOŠI".

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...