trešdiena, 2016. gada 2. marts

Jauna grāmata maziņajiem - Ucināmie panti

Sveiciens pavasarī! Meita šodien, šortiņos un īso roku krekliņā ģērbusies, svinīgi pāršķīra lapu kalendārā un uz manu aizrādījumu par ziemai nepiemērotu tērpu atteica, ka ziema sen beigusies. Ir taču PAVASARIS! :D

Šai pavasarīgā noskaņā priecājos jums pastāstīt par kādu jaunu projektu, kam šobrīd nepieciešams atbalsts. Ik pa laikam lasot ārzemju autoru blogus vai "šķirstot" bookdepository.com katalogu priecājos par superskaistām, interesantām vai kā citādi uzrunājošām grāmatām, ko labprāt iegādātos arī saviem bērniem, taču... tās ir angļu valodā! Katrreiz nodomāju, ka forši būtu arī latviski tādas. Lūk! - tas arī notiek. Biedrība "DROŠI un KOŠI" jau vasaras beigās plāno izdot pirmo no piecām "Ucināmo pantu" grāmatiņām, kas paredzētas bērniem vecumā no 1 - 4 gadiem.


Par ucināmajiem pantiem mēdz saukt tekstus, ko pieaugušais skaita un ko pavada kustības – spēles ar bērna pirkstiem, rokām, kājām, kutināšana un paijāšana, bērna šūpošana uz ceļiem vai kājām. Parasti ucināmos pantus sāk skandēt bērna otrajā dzīves pusgadā, kad mazais sāk aptvert teksta nozīmi un pats spēj nosēdēt klēpī.

Gandrīz katrs no mums bērnībā ir „cepis kukuļus”, „vārījis pelei putru” vai ticis šūpots uz ceļiem. Mazie ucināmie panti atgādina par tālu kopā pavadītu laiku ar mūsu vecākiem vai vecvecākiem: pieskārieniem, smiekliem, pirmajiem līdzi izteiktajiem vārdiem.  Savukārt šāda darbošanās ar mūsu bērniem, veicina bērnu vispārējo fizisko attīstību, palīdzot maņu un motorikas attīstībai, bagātina bērna garīgo pieredzi, ļaujot viņam iepazīties ar tautas kultūras daļu - folkloru, un sniedz īpašu tuvību, kas veicina veiksmīgas personības attīstību, mācoties veidot saskarsmi ar pārējiem ģimenes locekļiem. Kopā šai sērijā iecerētas 5 grāmatiņas. Tomēr, lai tās varētu nonākt veikalu plauktos, izdevējiem nepieciešams atbalsts. Šobrīd un vēl līdz pat 31.martam katram iespējams noziedot kādu eiro projekta atbalstam: 


Biedrību "DROŠI un KOŠI" jau pazīstam no grāmatiņām par Mazo Mulu, kas pēta dažādus mākslas darbus (iepriekš rakstīju par "Mula un portrets", kā arī "Ainava kopā ar Mazo Mulu"). Mulas sērijā nu jau iznākušas četras grāmatas.


Lai radošs pavasaris! 


 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...