sestdiena, 2012. gada 10. novembris

Rudens burtiņiŠābrīža sajūtu vanniņa - rudens burtiņi. Ar "paplašinājumu". 

Mazajam brālim - vienkārši izgāšanai. Un salasīšanai. Pēc tam. Dažreiz. Un dažreiz pat izdodas visu izbērt uz pannas. :) 

Lielajai māsai - uzdevums: atrast kastaņu un zīļu maisījumā burtiņus un tad uzlikt atbilstošajās vietās uz lapas. Bļodā tātad iekšā ir:
 • kastaņi;
 • zīles;
 • krāsaini burtiņi ar magnētiem.


Papildus tam ir papīra lapa, uz kuras apvilku katru burtu alfabēta secībā un arī izkrāsoju atbilstošās krāsās. Lapu "ielaminēju" - aplīmēju ar līmplēvi. Tā kā burtiņi ir ar magnētiem, papīra lapa ielikta lielā pannā. Tādējādi, burtiņu uzliekot pareizajā vietā, tas neslīd prom un nerada lieku stresu. :)Uzdevumu var pielāgot katra bērna spējām un iespējām:
 • var vienkārši meklēt burtiņus, jebkādā secībā un 
 • var arī mēģināt atrast burtus tieši alfabēta secībā.

Lai gan otro variantu mums pagaidām nav sanācis realizēt, jūtu/redzu, ka A sāk rasties vismaz kāda apjausma par alfabētu un +/- līdz "ē" jau izdodas tikt. P.S. Vai pamanījāt, ka šajā magnētisko burtu komplektā ir latviešu burti? Kad pirku, nemaz nenojautu, ka tā. :) Mājās attaisot to trumuli bija labs pārsteigums! Un pirkti tie ir kādā neatpazīstamā/vienkāršā bērnu preču veikalā "pa ceļam".


Paldies par jūsu komentāriem!

 

4 komentāri:

 1. Cik forša aktivitāte :) Es tā vien gaidu, kad E būs tas vecums, kad atpazīs un rakstīs burtus un mācēs skaitīt..man liekas, tad ir tik daudz ideju, ko piedāvāt bērnam :) šī ir ļoti jauka ideja! :)

  Karīna (Pink Tower)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies! Ar kaut ko jau jārada tas pirmais iespaids par burtiem.. Tad tik liec kādu no savām idejām lietā! Varbūt radīsies/raisīsies arī interese! :)

   Dzēst
 2. Ar interesi sekoju Taviem ierakstiem blogā, un atrodu tiešām daudz interesantu ideju nodarbībām ar savu meitu.

  Man ir jautājums par "laminēšanu" :)- kas tā ir par līmplēvi, ar ko tu aplīmē lapas?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Prieks, ka vēl kādam noder! :)

   Līmplēve - parasta caurspīdīga līmplēve. Pērku to Baltijas papīrā, jo sanāk pa ceļam, bet gan jau, ka var dabūt arī citur.

   Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...