piektdiena, 2012. gada 7. decembris

Pirmās 7 Adventa dienas

Pirmā Adventa nedēļa gandrīz jau beigusies. Pirms kāda laika stāstīju par mūsu (manām :) ) iecerēm šim laikam (Adventa kalendārs 2012). Tagad: atskats uz aizvadīto nedēļu un to, kā idejas realizējas praksē.


Adventa kalendārs šogad pašas šūts un lolots. Tā kā neesmu nekāda baigi čaklā un veiklā rokdarbniece, prieks jo lielāks, ka iedomāto izdevās realizēt dzīvē un izskatās pat gluži labi! :) Cimdiņi šūti no filca, ar biezāku un plānāku zelta diegu/lentīti. Sākumā biju domājusi izšūt arī ciparus, bet sapratu, ka to vairs nevaru paspēt. Tā nu uzrakstīju tos vienkārši ar spīdīgo līmi (glitter glue).


 

Piestiprināju cimdiņus pie mūsu "parastās" korķa tāfeles ar mazām, plakanām "knopkām" (no iekšpuses).

 Katrā cimdiņā ielikta salocīta zīmīte ar dienas uzdevumu un 2 mazas šokolādītes - katram bērnam.

1.decembris.
Taisām plastalīna un tualetes papīra rullīšu svecītes!


Izmantojām play-dough. Nebiju padomājusi, ka plastalīns žūstot sarausies - svecīte sasprēgāja. Tā nu A bagātīgā svecīte šobrīd izskatās labāk par manu taupīgo... :)2.decembris.
Spēlējam piparkūku vīriņa spēli (ar metamo kauliņu)
3.decembris.
Taisām līmes sniegpārsliņas!

Viss, kas nepieciešams - līme, cepamais papīrs un dekori.


Sākumā līmi A spieda no visas pudeles, bet.. tā bija par lielu un cietu. Visādi citādi - gan līmes biezums, gan pati metode (priekš lielākām rokām) darbojas ideāli!


Tad mēģinājām ar otiņu. Ja tā uzmanīgi darbotos, gluži labi izdotos arī ar otiņu. Taču arī darbojoties tā, kā darbojas 4,5 gadus pieredzējuši cilvēciņi, viss sanāk! :)


Pusgatavais rezultāts.  Nu tik jāliek žūt...


Un izžuvušas sniegpārsliņas! (Gandrīz neredzamas.)


Uz melna fona - lai var saskatīt! :)Izrotājām ar tām spoguli. ;)4. decembris.
Vates piciņu sniegavīrs!Pusgatavs..... un gatavs!
5. decembris.
Taisām kartiņas radiem un draugiem! (Neskaties, ja domā, ka viena no tām tiks Tev! :) )Diezgan liela vienveidība, vai ne? Visi mani priekšlikumi tika noraidīti - spīdīgā līme rullē! :)
6. decembris.
Cepam pirmās piparkūkas!


Un tagad jau gandrīz apēstas... Viena īpašā tika uzcepta Niklāvam vārda dienā!! :)Šeit jāpiemin arī vēl viens Mēneša pirkums! - mazais mīklas rullis. Iegādāju to Tiger veikalā komplektā ar 4 formiņām par 2 Ls. Un bērniem mīklas rullēšanas prieks nu tiek visā pilnībā!!


7. decembris.
Taisām Ziemassvētku zvaigznes!


Un te nu es beidzot 'uzrāvos' - projekts mammām nevis 4gadniekiem un vēl mazākiem... Daļēji gan izdevās sadarboties - A lipināja līmlentes gabaliņus un salīmēja stariņus. Pārējo nācās darīt man. Toties man patika!! :) Un rezultāts arī ļoti patīk.

Zvaigzni uztaisīt nav nemaz tik sarežģīti, tik nepieciešama precizitāte:

1. Visam pamatā - kvadrātformas lapa. Saloca to visos virzienos (gan vienkārši, gan pa diagonāli) uz pusēm. Katru locījumu atsevišķi, nevis tā kā sniegpārsliņām (attēlā ar A var redzēt locījumu vietas un virzienus).


2. Vidējās locījuma līnijas iegriež apmēram līdz vienai trešdaļai (kā to attēlā dara A; ja izmanto A4 lapu zvaigznei - secināju, ka griezumam jābūt 4,5cm; citiem izmēriem - tad atkal vispirms jāizmēģina). 
3. Tad no griezuma vietām maliņas noloka līdz viduslīnijai. 


 4. Vienā pusē piestiprina līmlenti (var izmantot arī līmi un iedomājos, ka arī skavotājs būtu bijis ok). Pārliek vienu "spārniņu" pār otru (precīzi līdz maliņai) un salīmē. 

Pēc tam tieši tādā pašā veidā taisa otru zvaigzni (gatavā zvaigzne izveidota sastiprinot 2 kopā).Un nu tās rotā mūsu istabas žalūzijas.Rīt turpināsim ar nākošajām 7 Adventa dienām!


P.S. Vai jūs zināt, ko brokastīs ēd sniegavīri? Snieg-pārslas! :)

(Šis tulkots no angļu valodas, un latviski tik labi neskan... Angliski gan! - What do snowmen eat for breakfast? Snowflakes!)

Lai priecīgi!

Paldies par jūsu komentāriem!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...